small 1

PATIENT
INFO

RECOMMENDED
VACCINATIONS

PATIENT
PORTAL

KONTAKT


TESTY

Gabinet jest wspaniale wyposażony. Pozwala nam to na wykonywanie wielu testów w czasie trwania wizyty. Następujące testy wykonywane są z kropli krwi pobranej z palca:

  1. Hemoglobina i hematokryt - testy te wykonywane są w celu wykluczenia anemii oraz obserwacji leczenia anemii. Jest to podstawowy test wymagany przez szkoły i programy socjalne typu WIC. Wykonanie testu zajmuje nam mniej niż trzy minuty.
  2. Badanie poziomu ołowiu we krwi – jest to badanie obowiązkowe wykonywane w wieku jednego roku, dwóch lat, a także dla każdego dziecka poniżej szóstego roku życia, które było wystawione na kurz od odpryskującej farby ze starych budynków lub starych rur kanalizacyjnych. Posiadamy atest Nowojorskiego Departamentu Zdrowia i Higieny.

Analiza moczu – jest również wykonywana w gabinecie. Jeśli wynik jest niepokojący, próbka moczu zostaje wysłana na posiew bakterii do laboratorium.

Próba tuberkulinowa - jest niezbędna przy zapisie do szkoły lub przyjęciu do pracy. Wykonywana jest w naszym gabinecie, pacjent zobowiazany jest powrócić w przeciągu 48 do 72 godzin na odczytanie próby.

Grypa typu A i B - badania wykonywane na miejscu.

Paciorkowiec typu A - testy wykonywane są w gabinecie.

Badanie stolca na krew utajoną

Spirometria - badanie funkcji płuc – pozwala nam zdiagnozować i monitorować pacjentów z przewlekłym kaszlem. Ten łatwy do przeprowadzenia test może być użyty do oceny czynności płuc w przypadku astmy lub alergicznego nieżytu nosa oraz przewlekłej niedrożności dróg oddechowych.

Oksymetria - procent utlenienia krwi - wykorzystywana jest do oceny utlenienia krwi u dziecka z atakiem astmy lub zapaleniem oskrzelików. Wykonywanie jest za pomocą fotoelektrody na palcu.

Testy audiologiczne - wykonywane są w celu oceny słuchu do badań szkolnych.

OAE - badanie słuchu - nie wymagające kooperacji ze strony pacjenta, szczególnie pomocne jest u noworodków i małych dzieci.

Tympanometria - jest to obiektywna metoda oceny funkcji ucha środkowego. Pomaga ona zdiagnozować infekcję ucha, dysfunkcję trąbki słuchowej Eustachiusza. Metoda ta jest bezbolesna i bardzo pomocna w diagnostyce lekarskiej.

Badanie wzroku metoda refrakcyjną - jest używana do oceny wzroku u dzieci w wieku przedszkolnym oraz nie współpracujących w trakcie badania. Jeśli wynik badania jest nieprawidłowy, konieczna jest dalsza ocena okulistyczna.